Carabiner Çift-ring 8-kelime Düğüm Yöntemine Not

- Jul 25, 2018-

Karabina herkese aşina olmasına rağmen, hala karabina kullanmayı bilmeyen birçok insan var. Sonuçta, açık dağ tırmanıcılarının ve kapalı dağcıların güvenliğini korumak için en önemli iki araçtır. Bu nedenle, karabina kullanımında ustalaşmak hala çok önemlidir. Carabineri nasıl kullanacağımıza bir göz atalım:

1. Çift halkalı 8 kelimeli düğümleme yöntemini kullanmanız gerekiyorsa, emniyet kemerini kilitlemek için ilmeklerden sadece birini kullanmamak en iyisidir. Döngü kuvvetle sıkıştırıldığı için, başka bir döngünün oluşmasına neden olabilir. Dökülme, bu yüzden kazalara kolaydır.

2. Bağlantı için çift halkalı 8 düğümün yalnızca bir halkasına ihtiyaç duyulursa, diğer ilmek üzerindeki kilidi bastırmak ve düğüm kopmasını önlemek için ipi ikinci ödeme olarak sabitlemek daha iyidir. Durum gerçekleşti.

Umarım yukarıdaki girişten sonra herkes çantanın rolünü daha iyi anlayabilir ve ayrıca mümkün olduğunca kısa sürede karabina kullanımını kavrayabilirsiniz. Ancak, karabina ve tırmanma ipi gibi aletlerin kullanılmasıyla, açık hava tırmanışı veya diğer açık hava etkinlikleri için dışarı çıkabilirsiniz. Aksi takdirde, kazalar meydana gelebilir ve tamir edilemeyen hasarlar meydana gelebilir. Bir kaza olduğunda, sadece kendi kişisel güvenliğiniz için bir tehdit oluşturmaz, aynı zamanda ailenizin bedenine ve zihnine de büyük zararlar getirir.