Karabina Doğru Kullanımı

- Jul 25, 2018-

Karabina yaygın bir açık hava aksesuarları veya araçlarıdır, karabina dağcılık için belirli bir kullanıma sahiptir, kullanım aynı değildir, o zaman karabinerin doğru kullanımı nedir?

Karabina, dağcılık ekipmanları biridir. Malzeme alüminyum alaşım, demir veya paslanmaz çelikten yapılabilir. Şekil farklı. Örneğin, alüminyum alaşım karabina bir dairesel halka şekli, bir yarış pisti şekli, bir altın yumurta şekli, bir kare şekli ve bir üçgen şekle sahiptir. Çoğu kişi, alüminyum karabinaları tercih eder; çünkü açık hava sporları meraklıları tarafından sevilen, hafif, korozyon önleyici, anti-pas vb. yüksek mukavemetli germe ile başa çıkmak için paslanmaz çelik üçgen çantanıza kum torbası sapan üzerinde kullanılabilir. Hızlı ve hızlı asılı eşyalar.

Karabina, dağcılar için çok faydalıdır. Güvenliğinizi ve sağlığınızı koruyabilir. Ancak, karabina kullanırken kötü sonuçları önlemek için doğru yöntemi kullanmalısınız. Çift-halkalı 8-kelime düğüm yöntemini kullanırken, emniyet kemerini bağlamak için döngü kilitlerinden sadece birini kullanamazsınız, esas olarak ilmek sıkılırken ilmek sıkılmaya zorlanır; Eğer bir çift-ring 8 knot kullanmanız gerekiyorsa Bir bağlantı olarak, düğümün bozulmasını önlemek için ikincil bir koruma olarak diğer halka üzerinde bir kilit asmak ve ipe takmak daha iyidir. Dağcılar en etkili ve doğru yöntemi alırlarsa, kendi kişisel güvenliğimizi koruyacak ve endişelerimizden bazılarını azaltabileceklerdir.

Karabina hazırlamak için ek olarak, dağcı bazı dağcılık becerileri usta gerekir. Yürürken, vücut dengenizi korumak, hızlandırmak ve nefesinizi ayarlamak ve ritmik duruma ayak uydurmak için sallanan kolu kullanmalısınız. En iyi yürüyüş hızı en iyisidir. Nefes, omuz ve omuzlar olmadan yürüyün, tüm ayaklar yere değecek, topuktan ayak parmağına doğru yer değiştirecek, sabit bir hıza devam etmeye çalışacaktır; yokuş yukarı yürürken, ağırlık merkezi ayağın tabanının önünde olmalı, vücut hafif öne doğru eğilir ve yokuş aşağı inerken yerçekimi merkezi geriye doğru yerleştirilir. Ağırlık merkezi alçalırken ayağın tabanı vücut hafif sarkıktır.