Kalıp çatlamasında döküm problemine bilimsel çözüm

- Jul 25, 2018-

Kullanıcı için döküm kalıbının kırılması, döküm işleminde en zor problemlerden biridir. Bu sorunun nasıl önlenebileceği konusunda Wuxi Huazhu'nun kendi fikirleri vardır. Burada sizinle paylaşmak istiyorum, umarım döküm kalitesini garanti altına alabiliyorum.

Birincisi, kalıp döküm kalıbının çatlama problemini önlemek ve kalıbın servis ömrünü arttırmak için kalıp, kalıp döküm üretiminden önce tamamen ısınmalı, böylece daha iyi bir ısı dengesi elde edilebilir, kalıp döküm kalıbının katılaşma hızı daha düzgün ve basınç iletimini kolaylaştırır. Aynı zamanda, etkili akışkanlığı sağlamak için, kalıp döküm kalıbı kalıp dökümü sırasında iyi şekillendirilebilirliğe sahiptir ve kalıp döküm parçasının yüzey kalitesini geliştirir; Son olarak, çatlamayı azaltır.

İkincisi, makul olmayan malzemeden kaçınmak ve kalıbın ömrünü etkilemek için yüksek kaliteli kalıp döküm kalıp malzemelerinin kullanımı.

Üçüncü olarak, pratik uygulamaların ihtiyaçlarını karşılamak için kalıbın duvar kalınlığını ve kalıbın boyutunu bilimsel ve rasyonel olarak tasarlamak gereklidir.

Dördüncüsü, kalıp, ro ro gibi kaba muameleye tabi tutulduktan sonra, tavlama sonrası stresli tavlamaya dikkat edin; Isıl işlem prosesinde söndürme hızı yeterince hızlıdır.

5. Kalıbın kalitesine elverişli olmayan tüm olumsuz faktörleri iyice temizleyin. Özel yöntem, EDM girişim niteliği tabakasını tamamen kaldırmaktır; yüzey çok parlaktır; Kullanılan alüminyum miktarını azaltın, enjeksiyon hızını hızlandırın, vb.

6. Kalıp kalıplandıktan sonra, uygun bir sıcaklıkta soğutulmalıdır. Soğutma suyunun sıcaklığı 40 ila 50 ° C arasında tutulmalıdır; Model yüzeyinin en yüksek sıcaklığında, soğutucu kapatılmalıdır.