Makine döküm yaparken birçok nokta bakır döküm üretir

- Jul 25, 2018-

Pek çok bakır döküm şekillendirme işleminde, döküm teknolojisi üzerinde bir işlem olan döküm teknolojisi de dahil edilmiştir, böylece şekillendirme etkisinin döküm makinesiyle nasıl büyük bir ilişkisi vardır. Günümüzde yaygın olarak kullanılan iki tip döküm makinesi vardır: disk döküm makineleri ve lineer döküm makineleri. İlgili kullanımlar farklıdır. Disk döküm makinesi, büyük çaplı bakır üretim tesislerinde kullanılan ana döküm ekipmanıdır. Doğrusal döküm Makine, yalnızca küçük bakır veya bakır üretim tesislerinde kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, döküm işlemi eşit derecede sıkıdır. Bakır sıvısının ve kalıbın sıcaklığı, döküm sırasında, hem bakır dökümün düzgün oluşumu hem de ekipmanın hasar görmesi için sıkı bir şekilde kontrol edilmelidir. Film sıyırma işlemini kolaylaştırmak için, döküm kalıbı her dökme işleminde boya ile kaplanır. Sözde grafit tozu veya külleri genellikle bir kaplama olarak kullanılır.

Bakır sıvı bir anot plakasına dökülüp soğutulması gerektiğinden, soğutma işlemi de son derece önemlidir. Su spreyi ile soğutmanın uygunsuz soğutma oranından dolayı iki çeşit bükme olayına neden olabileceği düşünüldüğünde, soğutma oranının kontrol edilmesi gerekir.

Döküm makinesi, üretim sırasında kaynak işlemini içeren bir döküm ekipmanıdır, bu nedenle kaçınılmaz olarak duman vardır. Çevre çevresini ve insanların sağlığını etkilememek için, egzoz davlumbaz genellikle önleme ve kontrol için kullanılır. Hangi tip egzoz davlumbazı daha iyi olur?

Sabitlenmemiş işlem nedeniyle, evrensel hava davlumbazı, genellikle gereksinimleri karşılamak için kullanılır, ancak bazı kullanıcılar, emme kapağının döküm makinesinin üst kısmına üflenip üflenemeyeceğini sorabilir. Aslında, bu yöntem ideal değildir, sadece indüklenen hava miktarı hava akımının hızı ile ilgili olduğu için değil, ancak indüklenen rüzgar tarafından oluşturulan gazın hızı diğer nedenlerin oluşturduğu rüzgar hızından daha büyük olduğunda ideal değildir. ve enerji tüketimi nispeten yüksektir. Ayrıca rüzgar hızı çok büyük olduğu için, dökülme üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.

En makul sonuçların elde edilebilmesi için, kaputun tipine ek olarak önemli olan, ayarlanma şekli de önemlidir. Döküm makinesi hareket etmiyorsa, sadece kaputun ekipmana değil, aynı zamanda tüm çalışma ortamına monte edilmesi gerekir, fiili durum fiili duruma tabidir.