Döküm makineleri için düşük basınç ve yerçekimi döküm yöntemlerine giriş

- Jul 25, 2018-

Döküm makinesi, günlük sanayi üretimi için yaygın olarak kullanılan döküm ekipmanıdır. Döküm yöntemi genellikle düşük basınçlı döküm ve yerçekimi dökümüne bölünebilir. Yani, bu döküm yöntemlerinin ikisini de biliyor musunuz? İlgili üretim süreçlerinin ne kadar farklı olduğunu biliyor musunuz? Endişelenmeyin, işte düşük basınçlı döküm ve yerçekimi dökümü hakkında açıklamak için küçük bir seri.

I. Düşük basınçlı dökümlere giriş

Düşük basınçlı döküm, esas olarak, parçaların dökümü için önemli bir yöntem olan sıvı metalin basıncı ile üretilen parçaların doldurulmasını ifade eder. Daha az basınç kullandığı için düşük basınçlı döküm denir. Ana özelliği, dökümün yüzeyini nispeten yoğun hale getiren iyi bir şekillendirilebilirliğe sahip olmasıdır ve döküm ayrıca kullanımda da stabildir. Onun önemli bir özelliği olan mekanizasyon ve otomatik üretim için uygundur.

İkincisi, yerçekimi döküm

Yerçekimi döküm nedir? Basınçlı döküm ile arasındaki fark nedir? Yerçekimi dökümü, yer çekiminin etkisi altında metal çözeltilerin dökümü anlamına gelir. Basınçlı dökümden farklı olarak metal ve kalıp dökümünde kullanılır, birçok döküm metodu, yüksek sıcaklık dayanımı, çeşitli şekillerde dökümü ile karakterizedir ve hayattaki birçok kalıpta rol oynar.