Yerçekimi döküm makinesi operasyon güvenliği düzenlemeleri

- Jul 25, 2018-

İlk olarak, döküm ve çoklu kaza risk faktörleri

Döküm üretiminin birçok işlemi, büyük kaldırma ve nakliye hacmi, üretim sürecinde yüksek sıcaklık ve yanıcılık, yangın, patlama ve mekanik yaralanmalara neden olan çeşitli zararlı gazlar, toz, duman ve gürültü vardır. Yerçekimi döküm makinesi Ayrıca, ısı radyasyonu, zehirlenme, titreşim ve silikoz gibi mesleki hastalık yaralanmalarına neden olmak da kolaydır. Bu nedenle, döküm işlemlerinin güvenlik odağı toz, ısı ve mekanik hasarı önlemek içindir. Aşağıda, döküm işleminin farklı süreçlerine göre güvenlik önlemlerini sunuyoruz.

İkincisi, güvenli operasyon noktaları

1. kum karıştırma

Kum karıştırma işlemlerinde çalışanlar genellikle silindir tipi bir kum mikseri kullanırlar. Bu makinenin ana tehlikesi, operatör kum örneğini çıkardığında ya da kum mikseri çalışırken kumu çalmaya çalıştığında, elin asılması veya karışıma sürüklenmesidir. Kum makinesinde hasara neden olur. Bu amaçla, Gravity döküm makinesinde, silindir tipi kum karıştırıcısını kullanırken aşağıdaki güvenlik noktalarına dikkat etmeliyiz:

(1) Makine, özel bir kişi tarafından muhafaza edilmeli ve yönetilmelidir. Araç tamamen denetlenmeden ve normal olduğu onaylanmadan önce kullanılabilir.

(2) Zımparalama makinesinin çalıştırılmasından sonra, Gravity döküm makinesinin malzemeyi elle tutmasına izin verilmez, taşlama tekerleği temizlenir ve kum numunesini elle öğütme plakasına almak kesinlikle yasaktır.

(3) Kontrol ve temizleme için taşlama plakasına girerken, güç kesilmeli ve özel bir kişi korunmalıdır. Ve şalt üzerinde, "birisinin elden geçirdiği, kapanmadığı" emniyet işareti asılır.

(4) Sander bir örnekleyiciye sahip olmalı ve örnekleyici içermeyen zımpara kapama işleminden sonra örneklenmelidir.

(5) Sander çalışırken kumu makineden küreklemek yasaktır.

(6) Personel yürüyüşünün güvenliğini sağlamak için çalışma alanına yayılan kum ve nesneleri zamanında temizleyin.

2. Modelleme çalışması

(1) Modelleme işlemi sırasında kaldırma ve nakliye güvenliğine dikkat edin. Şekil için kaldırma nesnesi altında çalışmak kesinlikle yasaktır. Nesnenin düşmesini, çarpışmasını ve insanlara zarar vermesini önlemek için kum tipi, sağlam ve güçlü brakete yerleştirilmelidir.

(2) el kalıplama ve çekirdek yapımı, kum kutusu, çekirdek kutusu yere düşmesini önlemek için dikkat, kum kutusu tarafından sıkıştırılmış parmaklar, kum ve diğer keskin metal parçalar kırmak için çivi el, çivi ve diğer ayaklar. Operasyonda, kum kutusunu ve çekirdek kutusunu taşımaya dikkat edin, güvenlik ayakkabılarını güçlü tabanlarla takın ve eleme ve manyetik ayırma ile kumdaki tırnak ve metal parçalarını ayırın.

(3) Çökme ve yaralanmayı önlemek için modelleme için sandbox'ları istifleme, istiflemenin toplam yüksekliği 2m'yi geçmemelidir.

(4) Çukur şekli kullanıldığında, Gravity döküm makinesi, dökülme meydana geldiğinde yüksek sıcaklık metal sıvısının patlamasını önlemek için çukur modelleme kısmının su seviyesini anlamak ve egzoz deliği gazın düzenlenmesi için gereklidir. Kalıbın alt kısmında düzgün bir şekilde boşaltılabilir. .

(5) Çekirdek demirin ve kum kutusunun kaburgaları kalıbın yüzeyine maruz bırakılmamalıdır. Aksi halde, nemi emdiği için, erimiş metal “ateşleme” ye eğilimlidir ve operatörü yakar.

(6) Makine modelleme ve çekirdek yapımını kullanırken, makinenin performansını ve güvenli çalışma prosedürlerini yakından tanımaktan emin olun.

(7) Zımparalama modellemesi yapılırken, operatör sert başlı iş ayakkabıları giymeli ve ruhu yoğunlaştırmalıdır. Tamponlama makinesini çalıştırırken, ayakların üzerine ya da kutunun yanına, kemeri, kapıya ve hava çıkışına çömelmeyiniz. Kumun kalitesini etkilememek ve kişisel kazalara neden olmamak için.

(8) Kumlama yaparken operatör birbiriyle işbirliği yapmalıdır; kumlama makinesinin konsolunun etrafındaki kum kutularını ve diğer maddeleri biriktirmeyiniz; İş durdurulduğunda, konsol yüzmek için sıkı bir şekilde kapatılmalıdır.

3. Kum kurutma işlemi

(1) Fırını yüklerken ve boşaltırken, Yerçekimi döküm makinesinde özel kişi komutadan sorumlu olacaktır. Kum tipini (çekirdek) yükleyip boşaltırken, ortalama olarak yüklenir ve boşaltılır ve rollover'e neden olmak için tek taraflı olarak kurulmamalıdır.

(2) Fırını yüklerken, yükün stabil olması ve kum kutusunun istiflemesinin büyük ve küçük olması, Yerçekimi döküm makinesinin sırayla düzenlenmesi sağlanmalıdır. Eğilmeyi ve çalkalamayı önlemek için üst ve alt şişeler arasındaki dört köşeye demir parçaları uygulayın.

(3) Kum tipi (çekirdek), kaldırma sırasında kaldırma ağırlığına dikkat etmeli ve sürüş yükünü aşmamalıdır. Her bir kaldırma kumu tipi aynı ebat ve ebatta olmalıdır ve karıştırılamaz.

(4) Yangın kapısının yanında yanıcı maddeler ve patlayıcı maddelerin istiflenmesi yasaktır.

(5) Düzgün bir trafik sağlamak için fırın kapısının ve engelin etrafındaki engellerin istiflenmesi yasaktır.

(6) Alev ve sıcak havanın yüzün yanmasını önlemek için kömür veya cüruf eklerken ısı geçirmez maske kullanın.