Döküm makineleri tarafından üretilen dökümlerin düzeltilmesi gerekiyor

- Jul 25, 2018-

Döküm makinesi, döküm için ana ekipmanlardan biridir. Ekipmanın tasarımındaki kusurlar veya insan vücudunun yanlış çalışması nedeniyle, döküm makinesinin yaptığı dökümlerin düzeltilmesi için bazı problemleri vardır. Dökümün modifikasyonu için, seçicilik çok daha fazladır.

Bir yandan, döküm makinesinin ürettiği dökümler, elektrot metalinin metal verilerinin ve dökümün kusurlu kısımlarının çözülmesi ve bağlanması için gaz deşarjı kullanan bir ark etkisi ısı kaynağı olan ark kaynağı vasıtasıyla modifiye edilebilir. . Bu yöntem daha ekonomik ve pratiktir ve yaygın olarak uygulanabilir.

Ya da döküm makinesinin dökümünü düzeltmek için ısı kaynağı olarak oksijen-asetilen alevini kullanan gaz kaynağı. Gaz kaynağı tarafından üretilen ısı, ark kaynağı kadar iyi olmadığından, erimiş havuzun sıcaklığı düşüktür ve ısıdan etkilenen bölgedeki küçük çatlakların eğilimi de karşılaştırılır. küçük.

Diğer taraftan, lehimleme, gaz bakım kaynağı ve elektroslag kaynağı da döküm dökümleri düzeltmek için kullanılan bir dizi kaynak yöntemidir. Her birinin kendi özellikleri vardır. Örneğin, lehimleme, baz metalin erimediği durumda lehim dolgu metalinin erimesine dayanır ve dağıtıldıktan ve pıhtılaştırıldıktan sonra bağlanır; Gaz bakım kaynağı, CO2 gazı ortamının bakımı altında bir ark kaynağı onarım prosesidir; Elektroslag kaynağı, metali ısıyla eritmek için cüruftan geçen elektrik akımını kullanan bir kaynak yöntemidir. Büyük dökümler özellikle uygundur.

Ek olarak, döküm makinesi dökümü metal püskürtme yöntemi ve döküm daldırma yöntemi ile modifiye edilir. Birincisi alaşımlı tel veya tozu bir oksijen asetilen alevi veya bir plazma arkı ile çözer ve tozu yüksek hızlı bir spreyle kaplar. İkinci bölüm, normal basınç veya vakum basıncı etkisi altında tamamlanmalıdır, böylece sıvı infıltörü doyurulur ve döküm mikro gözeneklerinin kusurlarına doldurulur ve katılaşır ve dökümün sızıntısını etkili bir şekilde ortadan kaldırır.